Rehabilitacja

Posiadamy bogatą bazę zabiegową. Miła i wysoko wykwalifikowana kadra, wykorzystując dobrze wyposażone gabinety zabiegowe, gwarantuje szybkie postępy w rehabilitacji.

Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane w ORW „FLISAK”:

Lp.

Nazwa zabiegu

Czas trwania zabiegu min.

Koszt zł

1.  

Masaż suchy jednoodcinkowy

10

27,00

2.  

Masaż suchy - łóżko wodne WELLSYSTEM

15

25,00

3.  

Masaż limfatyczny urządzeniem BOA

20 - 25

25,00

4.  

Masaż limfatyczny urządzeniem BOA – spodnie

30

45,00

5.  

Masaż limfatyczny urządzeniem BOA – skafander

30

47,00

6.  

Masaż wibracyjny aparatem Aquavibron

10

27,00

7.  

Masaż podudzi - masażer stóp 

15

15,00

8.  

Akupresura stóp - masażer stóp 

10

15,00

9.  

Masaż w fotelu masującym

15

19,00

10.    

Kąpiel Perełkowa

10

28,00

11.    

Kąpiel Solankowa

15

30,00

12.    

Hydromasaż

10

      30,00

13.    

Bicze szkockie

5 - 7

30,00

14.    

Masaż wirowy kończyn górnych

10

23,00

15.    

Masaż wirowy kończyn dolnych

10

23,00

16.    

Okłady borowinowe

20 - 25

25,00

17.    

Gimnastyka zbiorowa

15

15,00

18.    

Gimnastyka indywidualna ( UGUL)

30

25,00

19.    

Terapia PNF, CYRIAX

30

48,00

20.    

Pętla Glissona

10

27,00

21.    

Wyciąg krzesełkowy (Perschla)

15

22,00

22.    

Wyciąg lędźwiowy - Trakcja kręgosłupa

10

22,00

23.    

Krioterapia

2 - 3

22,00

24.    

Inhalacje indywidualne

10

18,00

25.    

Psychoterapia

1 godz.

80,00

26.    

Magnetoterapia

10

22,00

27.    

Zabiegi prądami diadynamicznymi, prądy faradyczne, interferencyjne, jonoforeza, TENS, KOTZlA,  galwanicznymi, stymulacja mięśniowa

10

19,00

28.    

Laseroterapia

8

19,00

29.    

Ultradźwięki

6 - 8

19,00

30.    

Naświetlanie lampą SOLLUX

10

14,00

31.    

Naświetlanie lampą BIOPTRON

5 - 10

14,00

32.    

Aplikacja Kinesiotaping*

-

35,00

33.    

Fala uderzeniowa*

-

55,00

34.    

Masaż limfatyczny ręczny*

25

75,00

35.    

Masaż suchy dwuodcinkowy*

20

50,00

36.    

Masaż twarzy (witaminowy / ujędrniający)*

20

65,00

37.    

Masaż bańką chińską*

20 - 25

60,00

38.    

Masaż stóp*

20

65,00

39.    

Masaż sportowy (częściowy/całościowy)*

25 - 60

65,00 - 115,00

40.    

Masaż centryfugalny (stawowy)*

20

55,00

41.    

Masaż ipsilateralny *

15 - 20

40,00

42.    

Masaż segmentarny *

20

65,00

43.    

Masaż izometryczny (odbudowa masy mięśniowej) *

20

45,00

44.    

Masaż aromoterapeutyczny*

1 godz.

120,00

45.    

Masaż relaksacyjny *

1 godz.

120,00

46.    

Masaż gorącymi kamieniami*

1 godz.

              130,00

* - oznacza, że zabieg nie występuje w Cenie Turnusu i płatny jest dodatkowo wg cennika


Sala do kinezyterapii
- gdzie prowadzone są indywidualne zajęcia, ćwiczenia oddechowe, ogólnousprawniające, kręgosłupowe oraz ćwiczenia manualne, gimnastyka ogólna. Siłownia, UGUL, Pętla Glissona, rowery treningowe, rotory, bieżnie.

BOA - to sekwencyjny masaż uciskowy, zastosowanie w rehabilitacji po urazach i kontuzjach, w leczeniu niewydolności limfatycznej, profilaktyka nie wydolności żylnej oraz profilaktyka przeciwzakrzepowa. Stosowany również przy obrzękach kończyn górnych po mastektomii, kończyn dolnych różnej etiologii oraz przy odchudzaniu kończyn i zwalczaniu cellulitu.

Diadynamik - to zabiegi prądowe polegające na masażu elektrycznym, powodują pobudzenie nerwów, likwidują stany zapalne w obrębie stawów, znacznie redukują bóle stawowo-mięśniowe.

Jonoforeza - zabieg prądowy o przemiennym natężeniu, stosuje się w leczeniu stanów zapalnych, przy zwyrodnieniu stawów, uśmierzaniu bólu, w zabiegach mających na celu obniżenie napięcia mięśni.

Sollux - zabieg mający na celu ogrzewanie pewnych partii ciała
w celu rozluźnienia naczyń krwionośnych i zlikwidowania stanów zapalnych.

Ultradźwięki - jest to zabieg z użyciem głowicy, z której wychodzą fale akustyczne nie uchwytne dla ludzkiego ucha. Mikromasaż ultradźwiękami zmniejsza ból i napięcie mięśniowe, hamuje procesy zapalne. Największe zastosowanie mają w chorobach układu ruchu i nerwowego.

Magnetoterapia - wykorzystuje w procesie leczenia pulsujące (zmienne) pole magnetyczne o małej częstotliwości, które powodują ruch jonów w komórkach ci ała. Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki równomiernie, zabiegi mogą być wykonywane przez ubranie, gips, bandaże, itp.

Prądy Traberta (UR) - działają rozluźniająco na mięśnie przykręgosłupowe, hamują przewodzenie bólu. Prądy te stosuje się w różnych zespołach bólowych i zanurzeniowych krążenia obwodowego.

Prądy TENS - to przezskórna stymulacja nerwów. Blokuje bodźce i pobudza organizm do wydzielenia endorfin (tzw. hormon szczęścia). TENS znajduje również zastosowanie w terapii trudno gojących się ran i owrzodzeń.

Krioterapia - (leczenie zimnem) - Nawiew parami ciekłego azotu (-180 stopni Celsjusza) uśmierza ból, zmniejsza obrzęki i procesy zapalne. Zabieg stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych.

Światłolecznictwo - jest ważne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymulujące przemianę materii komórki, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi.

Aquwibron - masaż leczniczy. Dzięki jego stosowaniu można pozbyć się wielu drobnych, lecz uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy i poprawić komfort życia.

Okłady borowinowe - Okłady z borowiny rozszerzają naczynia krwionośne, co poprawia obieg krwi w organizmie. Ponadto poprzez rozgrzanie i rozluźnienie mięśni i stawów zniesione jest uczucie bólu

Kąpiel perełkowa - Już starożytni Rzymianie doceniali zbawienne działanie kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia, stosując jako środek uzdrawiający. Stosowany w schorzeniach układu krążenia oraz chorobach przebiegających z zaburzeniem krążenia obwodowego (np. cukrzycy).

Kąpiel solankowa - Zabieg zmniejszający pobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych. Normalizuje ciśnienie tętnicze. Polepsza regulację krążenia krwi i pobudza ukrwienie skóry. Reguluje metabolizm skóry i poprawia jej odporność. Stosowany gł. w schorzeniach narządu ruchu i skóry

Masaż podwodny - to zabieg, gdzie strumieniem wody pod ciśnieniem z węża zakończonego odpowiednią nasadką masowane jest całe ciało (bez okolicy serca i głowy). Działa na choroby układu kostno - stawowego i mięśniowego, zaburzenia krążenia obwodowego i przemiany materii, nerwobóle, rwę kulszową oraz stany wyczerpania psychicznego.

Hydromasaż - zabieg rozluźniający, pobudzający, odprężający. Stosowany w zespołach bólowych, zmęczeniu, jako zabieg relaksujący.

Kąpiel parowa - przeprowadzana jest w gorącym powietrzu wysyconym lub przesyconym parą wodną. Celem kąpieli parowych jest pobudzenie czynności skóry związanych z wydalaniem z organizmu odpadowych produktów przemiany materii i toksyn wytwarzanych przez procesy chorobowe. Kąpiel ta wywiera działanie ogólne na wszystkie narządy organizmu.

Bicze szkockie - wykonuje się je skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody, stosując na zmianę natrysk deszczowy i kolczasty. Bicze wodne całkowite wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie oraz przemianę materii.

Masaż wirowy kończyn dolnych - wykorzystując właściwości środowiska wodnego, temperaturę, ruch wirowy powstały przez wypływający strumień wody w wielu jednostkach chorobowych uzyskuje się doskonały efekt terapeutyczny. W zależności od temperatury wody w wannie, możemy uzyskać efekt rozgrzania i rozluźnienia lub stosując wodę zimną zwalczamy stan zapalny i uzyskujemy efekt przeciwbólowy. Zastosowany czynnik dezynfekujący w trakcie kąpieli wirowej wydatnie pomaga podczas leczenia niektórych rodzajów ran, łagodnie je dezynfekując i oczyszczając (tzw. debridgement) oraz pobudzając do gojenia.

Masaż klasyczny - to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

Masaż ipsilateralny - bazuje on na skrzyżowanym odruchu naczynioruchowym. Pod wpływem bodźców mechanicznych na bazie tego odruchu dochodzi do dużego przekrwienia w przeciwnej kończynie. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów, za tym idzie szybszy proces gojenia.

Masaż segmentarny - składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych na drodze odruchowej.

Masaż izometryczny - polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Sprzyja to przede wszystkim rozwojowi siły i masy mięśniowej.

Masaż aromaterapeutyczny - masaż całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejkach roślinnych.

Masaż relaksacyjny - pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Sauna - Ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i urodę, a także przeciwdziała starzeniu się organizmu

 ///////////////////////////////////////

* - oznacza, że zabieg nie występuje w cenie turnusu i płatny jest dodatkowo wg cennika

 //////////////////////////////

Ośrodek jest uprawniony do przyjmowania osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania PFRON z następującymi schorzeniami:    z dysfunkcją narząu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,

 •     z dysfunkcją narządu ruchu poruszajacych się na wózkach inwalidzkich (28 miejsc noclegowych łacznie z powyższą grupą osób),
 •     z dysfunkcją narządu słuchu,
 •     z mózgowym porażeniem dziecięcym,
 •     ze stwardnieniem rozsianym,
 •     z chorobami reumatycznymi,
 •     z chorobami neurologicznymi,
 •     z schorzeniami kręgosłupa,
 •     z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego,
 •     ze schorzeniami układu oddechowego,
 •     ze schorzeniami układu krążenia,
 •     z chorobami układu krwiotwórczego,
 •     krwiotwórczego chorobami układu moczowo-płciowego,
 •     z chorobami układu pokarmowego,
 •     z cukrzycą,
 •     z chorobami układu wydzielenia wewnętrznego,
 •     z niedoczynnością tarczycy,
 •     kobiet po mastektomii,
 •     z dysfunkcją narządu wzroku,
 •     z dysfunkcją narządu słuchu,
 •     z upośledzeniem umysłowym,
 •     z chorobą psychiczną,
 •     z padaczką

 

Posiadamy aktualne wpisy do rejestru
 • Organizatorów .................. OR/32/0015/22 ważny do 12.07.2025
 • Ośrodków ........................ OD/32/0055/22 ważny do 03.10.2025

 

Kontakt

 tel.:
(94) 35 15 534,
(94) 35 15 956(94) 34 80 765
fax. (94) 35 14 388,

 e-mail: info@orw-flisak.pl

Informacje o nowościach - Zapisz się!!!


Chcesz być informowany o nowościach i promocjach w naszych Ośrodkach?
Zapisz się na bezpłatny informator.
.

Adres kor.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „ZAGŁĘBIE"
ul. Bogusława XIV nr 3,
78-111 Ustronie Morskie

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.