Rehabilitacja

Posiadamy bogatą bazę zabiegową. Miła i wysoko wykwalifikowana kadra, wykorzystując dobrze wyposażone gabinety zabiegowe, gwarantuje szybkie postępy w rehabilitacji.

Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane w ORW „FLISAK”:

 Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane w ORW "FLISAK" wraz z ich kosztem, ponoszonym przez kuracjusza wtedy, gdy zabieg jest wykonywany na jego życzenie jako nadliczbowy

Lp.

Nazwa zabiegu Koszt
1 Masaż suchy jednoodcinkowy 22 zł
2 Masaż limfatyczny urządzeniem BOA 20 zł
3 Masaż w fotelu masującym 15 zł
4 Masaż wibracyjny aparatem Aquavibron 20 zł
5 Masaż podudzi - masażer stóp 15 zł
6 Akupresura stóp - masażer stóp 10 zł
7 Kąpiel Perełkowa 20 zł
8 Kąpiel Solankowa 20 zł
9 Hydromasaż 20 zł
10 Masaż wirowy kończyn dolnych 15 zł
11 Masaż wirowy kończyn górnych 15 zł
12 Bicze szkockie 20 zł
13 Krioterapia 15 zł
14 Okłady borowinowe 18 zł
15 Terapia PNF, NDT BOBATH, CYRIAX 40 zł
16 Gimnastyka indywidualna (UGUL) 18 zł
17 Gimnastyka indywidualna 30 zł
18 Pętla Glissona 22 zł
19 Gimnanstyka zbiorowa 9 zł
20 Wyciąg krzesełkowy (perschla) 15 zł
21 Wyciąg lędźwiowy - Trakcja kręgosłupa 15 zł
22 Naświetlanie lampą SOLLUX 10 zł
23 Naświetlanie Lampą Bioptron 10 zł
24 Laseroterapia 15 zł
25 Ultradźwięki 15 zł
26 Magnetoterapia 15 zł
27 Zabiegi prądami diadynamicznymi, prądy faradyczne, interferencyjne,
jonoforeza, TENS, KOTZ'A prądami galwanicznymi, stymulacja mięśniowa
12 zł
28 Inhalacje indywidualne 10 zł
29 Psychoterapia 60 zł
30 Trening relaksacyjny 25 zł
31 Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)* 25 zł
32 Masaż limfatyczny ręczny * 50 zł
33 Masaż suchy dwuodcinkowy * 37 zł
34 Masaż stóp * 50 zł
35 Masaż twarzy (witaminowy / ujędrniający) * 50 zł
36 Masaż bańką chińską * 45 zł
37 Masaż Ipsilateralny/kontralateralny * 30 zł
38 Masaż segmentarny * 50 zł
39 Masaż izometryczny (odbudowa masy mięśniowej) * 40 zł
40 Masaż centryfugalny (stawowy) * 45 zł
41 Masaż sportowy (częściowy/całościowy) * 50 zł - 95 zł
42 Masaż aromoterapeutyczny * 80 zł
43 Masaż relaksacyjny * 75 zł
44 Masaż gorącymi kamieniami * 80 zł
45 Sauna * 2x15min 20,00 
(więcej niż 1 osoba - 10,00)

* - oznacza, że zabieg nie występuje w Cenie Turnusu i płatny jest dodatkowo wg cennika


Sala do kinezyterapii
- gdzie prowadzone są indywidualne zajęcia, ćwiczenia oddechowe, ogólnousprawniające, kręgosłupowe oraz ćwiczenia manualne, gimnastyka ogólna. Siłownia, UGUL, Pętla Glissona, rowery treningowe, rotory, bieżnie.

BOA - to sekwencyjny masaż uciskowy, zastosowanie w rehabilitacji po urazach i kontuzjach, w leczeniu niewydolności limfatycznej, profilaktyka nie wydolności żylnej oraz profilaktyka przeciwzakrzepowa. Stosowany również przy obrzękach kończyn górnych po mastektomii, kończyn dolnych różnej etiologii oraz przy odchudzaniu kończyn i zwalczaniu cellulitu.

Diadynamik - to zabiegi prądowe polegające na masażu elektrycznym, powodują pobudzenie nerwów, likwidują stany zapalne w obrębie stawów, znacznie redukują bóle stawowo-mięśniowe.

Jonoforeza - zabieg prądowy o przemiennym natężeniu, stosuje się w leczeniu stanów zapalnych, przy zwyrodnieniu stawów, uśmierzaniu bólu, w zabiegach mających na celu obniżenie napięcia mięśni.

Sollux - zabieg mający na celu ogrzewanie pewnych partii ciała
w celu rozluźnienia naczyń krwionośnych i zlikwidowania stanów zapalnych.

Ultradźwięki - jest to zabieg z użyciem głowicy, z której wychodzą fale akustyczne nie uchwytne dla ludzkiego ucha. Mikromasaż ultradźwiękami zmniejsza ból i napięcie mięśniowe, hamuje procesy zapalne. Największe zastosowanie mają w chorobach układu ruchu i nerwowego.

Magnetoterapia - wykorzystuje w procesie leczenia pulsujące (zmienne) pole magnetyczne o małej częstotliwości, które powodują ruch jonów w komórkach ci ała. Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki równomiernie, zabiegi mogą być wykonywane przez ubranie, gips, bandaże, itp.

Prądy Traberta (UR) - działają rozluźniająco na mięśnie przykręgosłupowe, hamują przewodzenie bólu. Prądy te stosuje się w różnych zespołach bólowych i zanurzeniowych krążenia obwodowego.

Prądy TENS - to przezskórna stymulacja nerwów. Blokuje bodźce i pobudza organizm do wydzielenia endorfin (tzw. hormon szczęścia). TENS znajduje również zastosowanie w terapii trudno gojących się ran i owrzodzeń.

Krioterapia - (leczenie zimnem) - Nawiew parami ciekłego azotu (-180 stopni Celsjusza) uśmierza ból, zmniejsza obrzęki i procesy zapalne. Zabieg stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych.

Światłolecznictwo - jest ważne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymulujące przemianę materii komórki, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi.

Aquwibron - masaż leczniczy. Dzięki jego stosowaniu można pozbyć się wielu drobnych, lecz uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy i poprawić komfort życia.

Okłady borowinowe - Okłady z borowiny rozszerzają naczynia krwionośne, co poprawia obieg krwi w organizmie. Ponadto poprzez rozgrzanie i rozluźnienie mięśni i stawów zniesione jest uczucie bólu

Kąpiel perełkowa - Już starożytni Rzymianie doceniali zbawienne działanie kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia, stosując jako środek uzdrawiający. Stosowany w schorzeniach układu krążenia oraz chorobach przebiegających z zaburzeniem krążenia obwodowego (np. cukrzycy).

Kąpiel solankowa - Zabieg zmniejszający pobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych. Normalizuje ciśnienie tętnicze. Polepsza regulację krążenia krwi i pobudza ukrwienie skóry. Reguluje metabolizm skóry i poprawia jej odporność. Stosowany gł. w schorzeniach narządu ruchu i skóry

Masaż podwodny - to zabieg, gdzie strumieniem wody pod ciśnieniem z węża zakończonego odpowiednią nasadką masowane jest całe ciało (bez okolicy serca i głowy). Działa na choroby układu kostno - stawowego i mięśniowego, zaburzenia krążenia obwodowego i przemiany materii, nerwobóle, rwę kulszową oraz stany wyczerpania psychicznego.

Hydromasaż - zabieg rozluźniający, pobudzający, odprężający. Stosowany w zespołach bólowych, zmęczeniu, jako zabieg relaksujący.

Kąpiel parowa - przeprowadzana jest w gorącym powietrzu wysyconym lub przesyconym parą wodną. Celem kąpieli parowych jest pobudzenie czynności skóry związanych z wydalaniem z organizmu odpadowych produktów przemiany materii i toksyn wytwarzanych przez procesy chorobowe. Kąpiel ta wywiera działanie ogólne na wszystkie narządy organizmu.

Bicze szkockie - wykonuje się je skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody, stosując na zmianę natrysk deszczowy i kolczasty. Bicze wodne całkowite wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie oraz przemianę materii.

Masaż wirowy kończyn dolnych - wykorzystując właściwości środowiska wodnego, temperaturę, ruch wirowy powstały przez wypływający strumień wody w wielu jednostkach chorobowych uzyskuje się doskonały efekt terapeutyczny. W zależności od temperatury wody w wannie, możemy uzyskać efekt rozgrzania i rozluźnienia lub stosując wodę zimną zwalczamy stan zapalny i uzyskujemy efekt przeciwbólowy. Zastosowany czynnik dezynfekujący w trakcie kąpieli wirowej wydatnie pomaga podczas leczenia niektórych rodzajów ran, łagodnie je dezynfekując i oczyszczając (tzw. debridgement) oraz pobudzając do gojenia.

Masaż klasyczny - to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

Masaż ipsilateralny - bazuje on na skrzyżowanym odruchu naczynioruchowym. Pod wpływem bodźców mechanicznych na bazie tego odruchu dochodzi do dużego przekrwienia w przeciwnej kończynie. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów, za tym idzie szybszy proces gojenia.

Masaż segmentarny - składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych na drodze odruchowej.

Masaż izometryczny - polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Sprzyja to przede wszystkim rozwojowi siły i masy mięśniowej.

Masaż aromaterapeutyczny - masaż całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejkach roślinnych.

Masaż relaksacyjny - pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Sauna - Ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i urodę, a także przeciwdziała starzeniu się organizmu

 ///////////////////////////////////////

* - oznacza, że zabieg nie występuje w cenie turnusu i płatny jest dodatkowo wg cennika

 //////////////////////////////

Ośrodek jest uprawniony do przyjmowania osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania PFRON z następującymi schorzeniami:    z dysfunkcją narząu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,

 •     z dysfunkcją narządu ruchu poruszajacych się na wózkach inwalidzkich (28 miejsc noclegowych łacznie z powyższą grupą osób),
 •     z dysfunkcją narządu słuchu,
 •     z mózgowym porażeniem dziecięcym,
 •     ze stwardnieniem rozsianym,
 •     z chorobami reumatycznymi,
 •     z chorobami neurologicznymi,
 •     z schorzeniami kręgosłupa,
 •     z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego,
 •     ze schorzeniami układu oddechowego,
 •     ze schorzeniami układu krążenia,
 •     z chorobami układu krwiotwórczego,
 •     krwiotwórczego chorobami układu moczowo-płciowego,
 •     z chorobami układu pokarmowego,
 •     z cukrzycą,
 •     z chorobami układu wydzielenia wewnętrznego,
 •     z niedoczynnością tarczycy,
 •     kobiet po mastektomii,
 •     z dysfunkcją narządu wzroku,
 •     z dysfunkcją narządu słuchu,
 •     z upośledzeniem umysłowym,
 •     z chorobą psychiczną,
 •     z padaczką

 

Posiadamy aktualne wpisy do rejestru
 • Organizatorów .................. OR/32/0015/22 ważny do 12.07.2025
 • Ośrodków ........................ OD/32/0055/22 ważny do 03.10.2025

Kontakt

 tel.:
(94) 35 15 534,
(94) 35 15 956(94) 34 80 765
fax. (94) 35 14 388,

 e-mail: info@orw-flisak.pl

Informacje o nowościach - Zapisz się!!!


Chcesz być informowany o nowościach i promocjach w naszych Ośrodkach?
Zapisz się na bezpłatny informator.
.

Adres kor.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „ZAGŁĘBIE"
ul. Bogusława XIV nr 3,
78-111 Ustronie Morskie

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.